Menüler

BÖLGE MÜDÜRÜ EMRAH KÖLEOĞLU ERZURUMUN KUZEY İLÇELERİNDE BİR DİZİ İNCELEMEDE BULUNDU

15.09.2017
BÖLGE MÜDÜRÜ EMRAH KÖLEOĞLU ERZURUMUN KUZEY İLÇELERİNDE BİR DİZİ İNCELEMEDE BULUNDU

DSİ 8. Bölge Müdürü Emrah KÖLEOĞLU Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar KARAGÖZ Barajlar ve HES Şube Müdürü Volkan GEZDER, Jeoteknik Hizmetleri ve YAS
Şube Müdürü Cenk YILDIRIM, 81 Şube Müdürü Nurullah SOYLU ve Kontrol Mühendisleri ile Erzurum ilinin kuzeyinde bulunan Narman, Oltu, Şenkaya ilçelerinde yapımı devam eden Baraj, Gölet, taşkın koruma ve Rehabilitasyon inşaatlarından incelemede bulundu,

Narman’da yaptığı incelemeler kapsamında Narman İlçesinin Güneybatısındaki Karapınar Deresi üzerindeki Şehitler Barajındaki çalışmaları yerinde inceledi. Toplamda 47.060 da tarım arazisini suya kavuşturacak Baraj ile Ülke ekonomisine yıllık 25.412.400 TL katkı sağlanacak olup 1.411 kişiye de istihdam alanı sağlayacaktır.

Şehitler barajı incelemesi akabinde Oltu ilçesinde yapımı devam eden ve ilçesini taşkınlardan koruyacak olan Erzurum Oltu İlçe Merkezi Taşkın Koruma Tesisi Rehabilitasyonu inşaatında da incelemede bulundu. Tesiste fiziki gerçekleşme % 30 dur.

 Bölge Müdürü KÖLEOĞLU ayrıca 5 100 da zirai arazinin sulanmasını sağlayacak Erzurum Şenkaya Tütenocak Barajı ile 1.600 da zirai arazinin sulanması sağlayacak Erzurum Şenkaya Sarıyar Barajı inşaatları ile 1150 dekar tarım arazisini sulayacak olan Oltu Şendurak Göletinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.