Menüler

BÖLGE MÜDÜRÜ EMRAH KÖLEOĞLU KİRAZLI BARAJINDA BİR DİZİ İNCELEMELERDE BULUNDU

04.06.2020

DSİ Erzurum’a yaptığı yatırımlarla Erzurum ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye, derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Erzurum ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Bu kapsamda Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu ve beraberindeki teknik heyet, Erzurum İli Uzundere ilçesi Kirazlı Mahallesinde yer alan 800 dekar tarım arazisini sulayacak ve aynı zamanda hayvan içme suyu ihtiyacını da karşılayacak olan Uzundere Kirazlı Barajında bir dizi incelemelerde bulundu.

Ziyarete Bölge Müdür Yardımcıları Muhyettin Eroğlu, Dr. M. Akif Kaygusuz, Proje ve İnşaat Şube Müdürü Gökhan Şengül, İşletme ve Bakım Şube Müdürü Dr. Mevlüt Tekin, Elektro Mekanik ve Teçhizat Şube Müdürü Ahmet Kavaz, Strateji Geliştirme Şube Müdürü Cemalettin Aydoğan, 81. Şube Müdürü Nurullah Soylu eşlik ettiler.

Ziyaretin sonunda bir açıklama yapan Bölge Müdürü Köleoğlu Bugün yapılan bu gezinin olumlu geçtiği bölgemize yapılan hizmetlerin artarak devam etmesi gerektiğini ülke ekonomisine damga vuracağına inandığımız tarımın daha da gelişmesi için gölet ve barajların sayısının artarak devam etmesinin çok önemli olduğunu ifade etti.