Menüler

BÖLGE MÜDÜRÜMÜZ EMRAH KÖLEOĞLU YAPIMI DEVAM EDEN PROJELERİMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDU

26.08.2020

Devlet Su İşleri (DSİ) Erzurum iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Erzurum ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

 

DSİ olarak son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyoruz. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları,  üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.

Erzurum ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

 

Erzurum Aziziye Depolaması Projesi tamamlandığında Dadaşlar diyarı Erzurum’un çehresini değiştiren prestij projelerinden biri olacak.

Erzurum Aziziye depolaması ve Erzurum Aziziye Güllüce göletinde ki çalışmaları yerinde denetleyen Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu Barajlar ve HES Şube Müdürü Volkan Gezder, 81. Şube Müdür Vekili Melih Ermancık, Kontrol Mühendisleri ve yüklenici firma yetkilileri eşlik ettiler.

Bölge Müdürü Köleoğlu “Projelerimizi tamamlamaya odaklanmışken, ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüs salgınından dolayı alınan tedbirlere dikkat ederek çalışmalarımıza devam etmeliyiz” dedi.