Menüler

BÖLGE MÜDÜRÜ KÖLEOĞLU BAŞKÖY BARAJINDA BİR DİZİ İNCELEMELERDE BULUNDU

27.08.2020

Devlet Su İşleri vatandaşımızın en hızlı şekilde memba kalitesinde içme ve kullanma suyuna ulaşması için içme suyu tesisleri, içme suyu havzalarını korumak ve gelecek nesillere sağlıklı şekilde bırakmak adına evsel atıksu arıtma tesisleri inşa etmekte, tarımsal sulamanın en etkin ve verimli şekilde yaygınlaştırılması için sulama yatırımları gerçekleştirmektedir.

 

DSİ olarak son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyoruz. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları,  üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.

 

Su kaynaklarının korunması, geliştirilmesi ve yönetilmesinde lider kuruluş olan Devlet Su İşleri bu çerçevede Erzurum’a yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Erzurum ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

 

Bu kapsamda Erzurum Hınıs Başköy Barajında çalışmalar aralıksız devam etmektedir, son 4 metresine gelinen 101 metre yüksekliğine sahip olan Başköy Barajını yerinde inceleyen Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu’na Barajlar ve HES Şube Müdürü Volkan Gezder, 81. Şube Müdür Vekili Melih Ermancık, Kontrol Mühendisleri ve yüklenici firma yetkilileri eşlik ettiler.