DSİ BÖLGE MÜDÜRÜ YAVUZ; 'MİLLETİN DERDİ, BİZİM DERDİMİZ'

22.02.2022 / Gösterim Sayısı : 839 / Arşiv

Yavuz, ‘İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor’

DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, Erzurum’a Bölge Müdürü olduktan sonra ilklere imza atmaya devam ediyor.

Göreve başladığı günden beri dur durak bilmeyen DSİ Erzurum 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, Erzurum başta olmak üzere Erzincan ve Ağrı illerinde devam eden projelerin çalışmalarının koordine edildiği şantiyeleri ve çalışma alanlarını tek tek ziyaret ederek çalışmalarda gelinen seviyeler hakkında bilgi aldı.

Bilindiği üzere iklim şartlar ve yoğun kar yağışı sonucu bir çok şantiye mevsim itibari ile kapalı durumda. Bunu fırsata çeviren Bölge Müdürü Yavuz, bu süreçte başta İlçe Belediye Başkanları omak üzere Muhtarlar, Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri ve vatadaşları misafir ederek, sorunları dinleyip çözüm odaklı çalışma için bütün birimleri harekete geçiriyor.

Bununla birlikte DSİ’de çalışan personellerini de çalıştıkları mekanlarda ziyaret eden Bölge Müdürü Yavuz personellerin gönlünüde kazanmış durumda.

Yazılı bir açıklama yapan DSİ Bölge Müdürü Yavuz, ‘ Bilindiği üzere bölgemiz görev sahası Erzurum, Erzincan ve Ağrı illerimizi kapsamaktadır. Erzurum başta olmak üzere Erzincan ve Ağrı illerinde devam eden projelerimizin durumlarını sıkı bir şekilde takip etmekteyiz.

Yeni Sezona Hazırlanıyoruz

Ancak mevsim itibariyle bir çok şantiyemiz kapalı durumda. Bizlerde bunu fırsata çevirmek için bu zamanları boş geçirmiyor, yeni çalışma sezonuna daha hızlı bir şekilde başlamak için eksikliklerimiz nerelerde, nerelerde daha hızlı çalışma yürütmeliyiz, hangi proje bölge için daha önemli, projeleri en kısa zamanda faydaya dönüştümek için aciliyet gereken noktalar neresi bunları ekibimiz ile birlikte tek tek her projeyi masaya yatırıyor, kendimize yol haritası belirliyoruz.

Muhtarlarımızın Taleplerini Tek Tek Dinliyoruz

Diğer taraftan bu süreçte başta İlçe Belediye Başkanlarımız omak üzere Mahalle Muhtarlarımızı, Sivil Toplum Örgüt Temsilcilerini ve vatadaşlarımızı misafir ederek talepleri not alıyor, ivedilikle karşılanması noktasında da planlı bir çalışma başlatıyoruz. Anlık yapılması ve çözülmesi gereken bir çalışma gerekiyorsada anında ilgili birimlerimizi harekete geçiriyoruz. Gerektiğinde de sahada görmemiz gereken bir çalışma talep edildiğinde de kar kış dinlemiyor. Bizzat yerinde inceleme ve etüd yapıyoruz. Milletimizin derdi bizim derdimizdir. Bizler “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturu ile hareket ederek milletimize hizmet etmekle mükellefiz. 

Fırsat Buldukça Personellerimle Hasbihal Ediyorum

Bununla birlikte zaman zaman kurum personellerimizi çalışma mekanlarında ziyaret ediyor, kendileriyle hasbihalde bulunuyor, dertleri ile dertleniyor, sevinçleri ile seviniyoruz. Huzurlu mutlu insan verimli olur. Her geçen gün yatırım ve projelerle büyüyerek gelişen ülkemizin ekonomisinin ardında ve şehirlerimize kazandırdığımız projelerde en büyük pay çalışanlarımızındır. Dolayısı ile şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına büyük katkılar sağlayan çalışanlarımızın huzurunu ve mutluluğunu sağlamak biz yöneticilere düşüyor. Personelimizin sıkıntısını dinlemek, sıkıntılarını çözüme kavuşturmak bizlerin en önemli görevleri arasında yer almaktadır. Çalışanlarımızın huzuru bizim huzurumuzdur. İşine, ekmeğine sahip çıkarak büyük emek ve özveriyle alın teri ile çalışan bütün personellerimiz bizim baş tacımızdır.’dedi.

Basınımızın Değerli Mensuplarına Teşekkür Ediyorum

Son olarak kendilerine her zaman destek veren Basın Mensuplarına teşekkür eden Bölge Müdürü Yavuz,’ Erzurum, Ağrı ve Erzincan ilimizde görev yapan ve projelerimizden kamuoyunun haberdar olmasına vesile olan basınımızın güzide mensuplarına teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde Basın Mensuplarımızla bir araya gelerek 2021 yılının değerlendirmesini ve 2022 yılı hedeflerimizi kendileri ile paylaşacağız.  ‘diyerek açıklamalarını tamamladı.